T92S7D22-12
TE CONNECTIVITY
SKU: RKD2723292
T92S7D22-12
RELAY
CONTACT CONFIGURATION:DPST-NO
COIL VOLTAGE:12VDC
CONTACT CURRENT:30A
PRODUCT RANGE:T92 SERIES
RELAY MOUNTING:PANEL
COIL TYPE:NON LATCHING
CONTACT VOLTAGE VAC:277VAC
CONTACT VOLTAGE VDC:28VDC
ROHS COMPLIANT: YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
New Parts
Ralakde 2 year warranty.
Refurbished
Ralakde 2 year warranty
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
โข Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine